Na czym polega naprawa zepsutej belki tylnej?

Przed regeneracją, każda belka tylna jest wnikliwie sprawdzana w celu wyeliminowania części nienadających do dalszej regeneracji. Naprawie nie są poddawane belki z przeszłością powypadkową, czyli po stłuczce, wpadnięciu w dziurę lub uderzeniu w krawężnik. Takie belki zwykle są skrzywione, przez co tracą swoją geometrię. Regeneracji nie poddajemy również belek grzanych palnikiem lub spawanych, przez co zostały bezpowrotnie odkształcone.

Następnie sprawdzane są drążki skrętne, w celu wymiany pękniętych lub takich, które mają wytarte frezy. Po zdjęciu wahaczy kontrolowane są gniazda osadzenia łożysk igiełkowych, lub, zależnie od budowy belki, dokonujemy sprawdzenia poprzecznicy (rury nośnej belki). W przypadku zdiagnozowanego uszkodzenia gniazda łożyskującego, wahacze przekazujemy do firmy, która je regeneruje specjalnie dla nas. Zostaje wprasowana nowa tuleja stalowa pod wymiar nowego łożyska igiełkowego.

Uwaga! Nie naprawiamy takich wahaczy w celu osadzenia nowego łożyska, gdyż ponowna regeneracja belki staje się praktycznie niemożliwa, a jej zużycie następuje po 20 tys. kilometrów!

Po sprawdzeniu wahaczy następuje ich łożyskowanie, polegające na wprasowaniu nowych łożysk igiełkowych firmy SNR. Dzięki użyciu tych łożysk, belka zregenerowana wytrzyma okres gwarancji, nie generując przy tym dodatkowych kosztów jej napraw. Łożyska igiełkowe smarujemy specjalnym smarem, który dodatkowo zabezpiecza je przed nadmiernie szybką eksploatacją.

Wyświetl: Lista Grid
Sortuj według:
Pokaż:
Wyświetl: Lista / Grid