Czyszczenie DPF

Filtr cząstek stałych

DPF-zatkany

Co to jest filtr cząstek stałych i jak eliminujemy do 98% zabrudzeń.

 

Filtr ma postać przestrzennej struktury o bardzo dużej całkowitej powierzchni ścianek. Cząstki sadzy osiadają na porowatych ściankach lub włóknach, wykonanych z metalu, materiałów ceramicznych, lub specjalnego papieru (tylko w przypadku filtrów jednorazowych). Wydajność prawidłowo działającego filtra zawiera się w przedziale od 85% do 100%, co oznacza, że do atmosfery przedostaje się nie więcej niż 15% pierwotnej zawartości zanieczyszczeń w fazie stałej.

 

Zregeneruj filtr cząstek stałych zamiast go wymieniać lub usuwać !

 

Masz problemy z filtrem cząstek stałych lub katalizatorem - DOBRZE TRAFIŁEŚ - diagnozujemy i skutecznie naprawiamy takie usterki.

 

Jeśli Twój samochód zaczął więcej palić, stracił moc, coraz częściej podejmuje próby wypalenia DPF podczas jazdy - Skontaktuj się z nami a my ci pomożemy....

 

ZAPAMIĘTAJ - zapchanego filtra cząstek stałych nie trzeba wymieniać na nowy który kosztuje kilka tysięcy złoty, ani usuwać jak twierdzi wielu mechaników.

 

Wycięcie DPF jest działaniem nielegalnym zagrożonym poważnymi konsekwencjami prawnymi oraz szkodliwym dla środowiska a także dla Twojego samochodu.

 

Wszelkie naprawy polegające na wypalaniu zawartości filtra są nieskuteczne - ponieważ wypala się tylko sadzę. Nie da się w żaden sposób spalić zalegającego tam popiołu.

filtr-DPF

 

Jedynym skutecznym oraz legalnym a także najtańszym sposobem naprawy zapchanego filtra, jest jego regeneracja.

 

Regeneracja polega na oczyszczeniu filtra DPF lub katalizatora z zalegających w nim osadów.

 

Czyszczenie takie wykonujemy w specjalistycznej ekologicznej maszynie metodą

 ECO CLEAN DPF

 

W przypadku gdy filtr DPF lub katalizator ma pęknięty, niekompletny lub nadtopiony wkład ceramiczny lub widać ślady mechanicznej ingerencji w DPF, nie będziemy w stanie go zregenerować.

 

Regeneracja jest możliwa tylko w przypadku, gdy filtr jest zabrudzony, nawet bardzo mocno, ale nie uszkodzony. W razie braku możliwości naprawy nic nie płacisz.

 

Czyszczenie DPF wodą o wysokim impulsowym przepływie i wysoki wydatek możliwy jest dzięki turbinie zainstalowanej w maszynie.

 

Zautomatyzowany proces kilkukrotnego płukania wodą o właściwie dobranej temperaturze i ciśnieniu, z dodatkiem specjalnie do tego stworzonych biodegradowalnych środków chemicznych zapewnia całkowite usunięcie osadów PM10 oraz popiołu, resztek oleju i ceru i jest całkowicie bezpieczny dla filtra oraz dla środowiska.

 

Monolit DPF pozostaje całkowicie nienaruszony. Nie rozcinamy oraz nie spawamy obudowy filtra. Nie narażamy filtra na działanie extremalnie wysokich temperatur.

 

Regeneracja z wykorzystaniem tej specjalnej opatentowanej technologi, przywraca w 98% parametry i właściwości nowego DPF.

 

Po wyczyszczeniu filtra otrzymują państwo 2 letnią gwarancję wraz z wydrukiem, na którym jest wyszczególniona różnica ciśnień przepływu powietrza przed i po wyczyszczeniu danego filtra

 

Usługę możemy wykonać kompleksowo wraz z diagnostyką, demontażem i montażem filtra w samochodzie osobowym oraz programowaniem jego parametrów po regeneracji.

 

Regenerujemy filtry DPF i FAP oraz katalizatory DOC i SCR z samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i maszyn rolniczych oraz maszyn budowlanych.

 

Cennik

 

DPF/FAP/DOC/GPF/SCR Samochody osobowe i dostawcze do 3,5T- 492zł brutto

 

DPF ciężarowe lub katalizatory SCR

Pojazdy powyżej 3,5 tony: samochody ciężarowe oraz maszyny budowlane i inne- 1496 brutto

 

Czyszczenie filtrów maszyny rolnicze od 492 zł brutto w zależności od wielkości filtra.

Każdy filtr wyceniamy

indywidualnie.

 

DPF lub katalizatory selektywnej redukcji katalitycznej SCR z samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony oraz traktorów, maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych

DPF + SCR ciężarowe

2 w 1, np. EURO 6

Pojazdy powyżej 3,5 tony

Czyszczenie DPF zintegrowanego z SCR

w 1 obudowie (2 w 1, DPF+SCR)- 2460 brutto

IMG-20181211-171609

Jeżeli nie możesz dostarczyć do nas filtra, my go odbierzemy od ciebie i po wyczyszczeniu odwieziemy z powrotem na terenie Łodzi.

Podane ceny dotyczą czyszczenia filtrów be deomontażu i montażu.

Montaż i demontaż filtra  wraz z adaptacją filtra koszt od 300zł tylko auta osobowe

 

Rabaty dla warsztatów...zapraszamy do współpracy....